2014

Hollywood

Jednoho slunného letního dne dorazili táborníci na louku, kde měl stát jejich tábor. Zde měli strávit následujících čtrnáct dní letních prázdnin. Jaké však bylo jejich překvapení, když namísto stanových plachet zahlédli skrze stromy metropoli vskutku světového formátu. Budovy vysoké jako stoleté jedle, prostorná náměstí a nekonečné bulváry. Když pak v dálce zahlédli onen známý, velkými bílými písmeny sázený nápis HOLLYWOOD, nebyl už nikdo na pochybách. Sen se stal realitou a naše táborníky čekaly celé dva týdny v ruchu velkoměsta proslulého svými filmovými ateliéry.

Náhoda tomu chtěla a zrovna tou dobou se zde natáčel, pod vedením světoznámého režiséra Tomáše Pšenčného, film, který v srdcích všech fanoušků vzbuzoval veliké očekávání. Jednalo se o Thriller NENASYTNÉ KLÍŠTĚ. Natáčení však vinou mizerných výkonů najatých herců nešlo podle plánu. Když v záchvatu spravedlivého hněvu propustil režisér všechny dosavadní herce, padl jeho zkušený zrak na skupinku cizinců, okounějících kolem natáčecí plochy. Vedený svým neomylným instinktem nabídl režisér všem táborníkům role ve svém filmu, avšak pod podmínkou, že během následujících dvou týdnů prokážou, že jim filmové řemeslo není cizí a že nezklamou jeho důvěru.  Táborníci tedy založili dvě filmová studia: Woodhills a Sestry v trenkách, které spolu soutěžily v hereckých, režisérských, kostymérských a dalších disciplínách.

Celé klání vyvrcholilo natočením vlastního filmu, který byl promítnut na slavnostním předávání Oskarů, konaném v prostorách hollywoodského ohniště. Ověnčeni mnoha cenami a ještě více novými zkušenostmi, vrátili se táborníci speciálně pro ně vybaveným hollywoodexpresem zpět ke svým rodinám a mnozí z nich se rozhodli spojit s filmem nebo alespoň s naším táborem i mnohé další letní prázdniny.