2013

Svět Fantazie

Hop z pohádky do pohádky! Ale pozor na zlého čaroděje, který nechal své srdce zkamenět a ukryl ho kdesi ve skalách, aby se stal nesmrtelným. Pohádková říše se před ním třese strachy – vyhnal dokonce krále a královnu!!!

Na dobrosrdečnost a vynalézavost dětí si ale nepřijde. Obzvlášť když proti sobě poštval celou pohádkovou říši. Pohádky totiž pomíchal takovým způsobem, že postavičky nemohly najít cestu zpátky tam, kam patří. Ve světě lidí kvůli tomu některé pohádky – ty, ve kterých zvítězilo dobro nad zlem – z knížek úplně zmizely.

Poslední záchranou pro pohádkovou říši jsou děti. Ty, které pohádkám věří, a které jsou ochotny postavičkám pomoct příběhy napravit. Díky nim pak v sobě najdou poslední zbytky statečnosti také pohádkové postavy a malým človíčkům se snaží pomoct, co to jenom jde.

Třeba hned první den se snaží, co jí síly stačí, Nastěnka z pohádky o Mrazíkovi. Zima je úplně jako v ruské pohádce (25°C :)). Společně se pohádku snažíme napravit třeba i tím, že Nastěnce pomůžeme vybrat ženicha.

Větší potíž už to byla s Krtkem. Ten toho totiž pravda moc nenamluví. Ale i jeho pohádka se nakonec mohla do lidských pohádkových knížek vrátit. Stejně jako ta o Bobovi a Bobkovi, králících z klobouku.

Nejvíc prověřil síly a schopnosti dětí příběh o Asterixovi a Obelixovi. Boje s urputnými Římany totiž trvaly hned dva dny a obstály jen ty nejdrsnější z děsně drsných dětí :).

Společně s Rumcajsem jsme nakonec napravili také jeho pohádku, ve které se s čarodějem spolčil dokonce samotný knížepán a unesl Manku! Ta se naštěstí ve zdraví vrátila, i když nějakou dobu musela posílat z úkrytu jen zašifrované zprávy – tolik se bála vrátit se zpět.

Poslední pokus zlého čaroděje jak děti zastrašit, odnesl oblíbený příběh o Hobitovi. Čaroděj přemístil děti přes noc do Temného hvozdu. Ty ale příběh dobře znaly, a tak pro ně cesta ven nebyla žádný problém. Na okraji lesa jsme potkali Barda z Dolu, kterému čaroděj sebral luk. Zpěvák tak neměl čím zastřelit zlého draka. Děti mu ho pomohly získat zpět od magických elfů – a s těmi je občas těžké pořízení. Odměna za dobrý skutek na sebe ale nenechala dlouho čekat! Když Bard draka zastřelil, na jeho těle našel připevněnou mapu k čarodějovu kamennému srdci.

No jo. Ale jak se ničí takové kamenné srdce zlého čaroděje. Rozbít nešlo. Možná by ale mohla posloužit ta zvláštní formulka, která se v průběhu posledních 14 dní objevovala po táboře. Hmmm…

„Hoř světýlko, plápolej, temnou sílu udolej! Tvé srdce teď máme ve své moci, nenajdeš u nikoho z nás pomoci. Tvá vláda v pohádkové říši zmizí, odejdi pryč, jsi nám cizí!“

A protože každá pohádka má mít dobrý konec – ty zlé nemají v říši místo – oslabili jsme čarodějovu moc, ale nechali ho žít. Protože každý má přece dostat druhou šanci. Tenhle čaroděj, ale raději někde jinde, než v našich oblíbených pohádkách :).