2012

Vesmírná dobrodružství

Prosím o pozornost. Všichi táborníci ať se okamžitě nalodí na mezihvězdné plavidlo VT-2012. Plavidlo je připraveno ke startu a naše vesmírná dobrodružství mohou začít.

Dorazili jsme na vesmírnou stanici na oběžné dráze Země a připravovali jsme se na naši cestu do neznáma. Když v tom přišla ze Země nešťastná zpráva. Stalo se to, čeho jsme se dlouho obávali. Lidstvo vyčerpalo všechny suroviny a Země je zdevastovaná a začíná se rozpadat. Ale naštěstí Rada patronů navrhla řešení. Kdysi dávno jeden vědec, který předpokládal, že se to stane, dal dohromady seznam potřebných surovin na záchranu Země. Bohužel seznam je ztracený neznámo kde. Náš první úkol je tedy jasný – najít ten seznam a poté suroviny v něm obsažené a zachránit naši planetu. Hned další ráno jsme tedy vyrazili hledat ten seznam. Údaje v centrálním počítači sice obsahovaly čtyři místa, kde by se mohl nacházet, ale nebylo vůbec jisté, zda jsou pravdivé. Nakonec se ukázalo, že seznam byl rozdělen na čtyři časti a každá se nacházela na jednom místě. Když jsme dali části seznamu dohromady, zjistili jsme, že budeme muset procestovat snad celý vesmír a navštívít spoustu různých planet, které mají jiná pravidla než naše modrá planeta. Ale jelikož jsme byli ochotní pro záchranu Země udělat vše, vydali jsme se na cestu.

Planeta co se točí rychleji (ložisko): První planeta na našem seznamu se točila daleko rychleji než Země. I když jsme na ní tedy strávili pouze jeden den, připadali jsme si starší minimálně o celý rok.

Vodní planeta (vodní řasy): Další den jsme přistáli na vodní planetě. Museli jsme tedy upravit naše vesmírné skafandry, aby fungovali i pod vodou. A oblékání takového skafandru byla taky celkem fuška. Když jsme ale překonali toto menší zdržení, navázali jsme kontakt s místními obyvateli a ti nám, po tom co jsme prokázali, že jsme dostatečně vyspělí, poradili, kde najdeme řasy, pro které jsme přiletěli.

Pravěká planeta (kámen): Naše další zastávka byla na Pravěké planetě. Vypadalo to asi podobně, jako před miliony let na Zemi. Planeta byla plná dinosaurů, mamutů a všelijakých dalších potvor. Úkol na této planetě byl jasný: najít ten správný kámen a nenechat se sežrat.

Zvířecí planeta (vajíčko): Další planeta už byla přívětivější. Všude se tam proháněla stáda zvířat a poletovala hejna ptáků. Opravdu to byl krásný pohled. Skoro nás až mrzelo, když jsme odlétali, ale záchrana Země nepočká.

Zmatená planeta (???): Na Zmatenou planetu jsme zavítali vlastně úplně omylem. A pořádně nám to tady zamotalo hlavu. Když jsme si uvědomili, že tu vlastně ani nic nehledáme, už byl večer. Tak jsme se nalodili na naši vesmírnou loď a pokračovali jsme v cestě.

Planeta zločinců (zlato): Na Planetu zločinců se nám popravdě moc nechtělo. Ale co jsme mohli dělat, zlato jsme potřebovali. Celá planeta byla ovládána zločineckými gangy, které spolu válčili o absolutní nadvládu. Opravdu to nebylo hezké místo a byli jsme rádi, když jsme mohli odletět se zlatem v kapse.

Válečná planeta (oheň): Další planeta nebyla o moc lepší. Obyvatelé této planety už celé věky nesmyslně válčí a abychom si u nich vysloužili oheň, museli jsme se přidat k jedné z jejich bitev. Naštěstí nikdo nebyl zraněn a tak jsme večer po bitvě mohli pokračovat na další planetu.

Planeta pozpátku (hodiny): Planeta pozpátku nám zas pěkně zamotala hlavy. Ráno tu začínalo večerem, večer končil ránem, prostě všechno úplně obráceně než na co jsme zvyklí.

Planeta marodů (DNA): Poslední planeta v našem seznamu byla Planeta marodů. Kdybyste chtěli vidět všechny nemoci co existují na jednom místě, bylo by to právě tady.

Země: Když jsme získali všechny potřebné suroviny ze seznamu, vydali jsme se zpátky na Zemi, abychom je rozmístili tam, kde to bylo potřeba. Ale při návratu na nás čekalo nepříjemné překvapení. Během naší nepřítomnosti obsadili Zemi mimozemšťné. Bylo tedy potřeba je nejdříve vyhnat a pak teprve roznést suroviny na různá místa na Zemi. Ale všechno se nám povedlo a Země byla zachráněna! Večer se pak konala velká hostina, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat.